Tydelig sti i starten av turen. Vi har passert fjellbjørkeskogen og er på vei mot Nedre Reindalen. Skummel tåke kommer sigende inn. Håper den ikke tar oss igjen!
Stigningen mot toppen har begynt. Landskapet er stein og atter stein, og vi er langt over tåketeppet.
Eggen er tilbakelagt. Det ser flatt ut, men bildet lyger! Tåka ser ut til å bli liggende langt der nede, heldigvis!
Fra toppen mot Svartevatnet, Vestre Kaldevatn lengst bak. Toppen i bakgrunnen er også et landemerke i området: Napen.
Rett under toppen her, nord for Kringlevatnet, styrtet et norsk jagerfly i 1959. Piloten omkom. Den dag i dag er vrakrester spredt over et stort område her.
Her nede ved innløpsosen til Gravetjørn må det vades over elva. Heldigvis var sommeren 2018 ekstremt nedbørsfattig, så det var mulig å komme over tørrskodd.
Det er satt opp solid bro over elva mellom Gravetjørn og Krossvatn. Vi skal over broa og opp på ryggen til høyre, videre mot turisthytta på Krossvatn.

















